Video marketing

Aż 82% specjalistów biorących udział w badaniu (ReelSEO, 2014) potwierdziło wysoką skuteczność video w prowadzonej kampanii marketingowej. Marketingowcy potwierdzają, że video marketing zapewnia jeden z najwyższych wskaźników ROI w reklamie internetowej.

 

Video marketing to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod budowania szerokiego zasięgu reklamy. Video marketing polega na produkcji oraz publikacji filmów w Internecie. Nagranie może mieć dowolną formę, począwszy od krótkich spotów reklamowych, wywiadów on-line, ruchomych komiksów, przez specjalistyczne filmy instruktażowe, czy poradniki video.

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do przejrzystego i szybkiego pozyskania informacji. Nagranie video jest dużo łatwiejsze w odbiorze niż reklama statyczna. Za pomocą nagrania możemy przekazać odbiorcom nawet skomplikowane treści w bardzo przystępnej formule. W czasie 30 sekund możemy przekazać odbiorcom informacje, które odpowiadają trzystronicowemu dokumentowi. Dodatkowo atrakcyjna grafika i możliwość zastosowania oryginalnego scenariusza sprawia, że nagranie video nie tylko przekazuje komunikat, ale także dostarcza wciągającej rozrywki.

 

Popularność reklamy video stale rośnie. Duża liczba kanałów publikacji nagrań sprawia, że video marketing bardzo wzmacnia skuteczność pozycjonowania. Coraz to niższe koszty tworzenia treści video sprawiają, że w kolejnych latach znacząco wzrośnie wykorzystanie video marketingu w Polsce.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Katowicach

Spotkanie z przedsiębiorcami w Katowicach

04.04.2017 | Kroniki agencji

Do 2020 r. aż 80% ruchu będzie generowało video. To tylko jedna ze statystyk, która potwierdza, że nie możesz pominąć video marketingu w swojej strategii promocji, jeżeli zależy Ci na długofalowym rozwoju biznesu. Do tego właśnie zachęcali prelegenci podczas drugiej edycji FlexiForm Day w Katowicach.

Napędzamy rozwój opolskich biznesów

Napędzamy rozwój opolskich biznesów

10.03.2017 | Kroniki agencji

Tworzenie angażujących treści wideo to jeden z przepisów na sukces marketingowy dla lokalnego biznesu. Podczas opolskiej konferencji Flexiform Day uczestnicy mogli poznać  narzędzia Google (i nie tylko), które umożliwiają napędzenie sukcesu biznesowego w Interencie.

Jak korzystać legalnie z cudzych nagrań video?

Jak korzystać legalnie z cudzych nagrań video?

07.02.2017 | Marketing internetowy

O skuteczności video marketingu już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jeżeli nie dysponujesz własnymi nagraniami video, sprawdź na jakich zasadach będziesz mógł skorzystać z dostępnych w Internecie video zasobów.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności