Słowa kluczowe

"Ponad 30% wyświetleń pochodzi z zapytań składających się z 11-20 znaków. Odpowiedni dobór rozbudowanych fraz (long tail) może zwiększyć przychody nawet o 30%."
źródło: marketingland.com/the-long-tail-effect-why-word-count-matters-in-search-query-optimization-22002

 

Słowa kluczowe to te słowa, które w najlepszy sposób opisują zawartość naszej strony interntowej. Wybór słów lub fraz kluczowych jest niezwykle ważnym elementem optymalizacji i pozycjonowania strony. Wybór odpowiednich słów kluczowych pozwoli  ułatwi internautom odnalezienie naszej strony w wyszukiwarce Google.

 

Google potwierdza, że Internauci wpisują coraz to bardziej szczegółowe zapytania. Dlatego też wybierając frazy, nie powinniśmy ograniczać się tylko do pojedynczych słów. Dobrze zbudowane frazy kluczowe nie tylko zapewniają większą konwersję, ale także są mniej konkurencyjne.

Bardzo pomocnym narzędziem w doborze słów kluczowych do pozycjonowania czy do reklamy AdWords jest planer słów kluczowych (Google Keyword Planner). Narzędzie to prezentuje tysiące popularnych w wyszukiwarce słów. Dodatkowo w planerze znajdziemy także statystyki słów kluczowych, informacje na temat konkurencyjności fraz oraz prognozy związane z popularnością słów. Jest to bezpłatne narzędzie Google, które wspiera przygotowanie kampanii linków sponsorowanych AdWords.

12 narzędzi content marketingu

12 narzędzi content marketingu

12.05.2017 | Narzędzia i zasoby

Tworzenie angażujących treści wymaga ogromnej kreatywności. Najtrudniejszym etapem tego procesu, zdaje się znalezienie odpowiedniego tematu, który przyciągnie zainteresowanie odbiorców. Dlatego polecamy 12 narzędzi, które pomogą Ci znaleźć inspirację do napisania atrakcyjnych tekstów marketingowych i poradnikowych.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności