Usability/ux

"Aż 79% Internautów niezadowolonych z wyglądu strony www, na którą weszli, natychmiastowo opuszcza tę stronę i przechodzi na kolejną. Badania jednoznacznie potwierdzają, że niska użyteczność i intuicyjność strony oznacza utratę klientów."
źródło: experiencedynamics.com/blog/2015/03/30-ux-statistics-you-should-not-ignore-infographic

 

Usability (UI), a więc użyteczność przejawia się najpełniej w projektowaniu intuicyjnego interfejsu i zapewnieniu użytkownikom dużej łatwości w nawigowaniu po stronie. Elementami analizy UI są wszystkie elementy znajdujące się na stronie - menu, galeria, struktura tekstu, kolorystyka, układ treści, itp. Użyteczna strona czy aplikacja internetowa jest w stanie osiągać niezwykle wysoką konwersję.

 

User Experience (UX) to projektowanie pozytywnych wrażeń. UX to bardzo szeroka dziedzina i nie ogranicza się tylko do atrakcyjnej szaty graficznej. Głównym celem UX jest dostarczenie produktu, który gwarantuje pozytywne doświadczenia, jest funkcjonalny, a zarazem niesie ze sobą czytelny przekaz. Przedmiotem analiz UX są takie obszary jak:

  • Architektura informacji;
  • Projektowanie interakcji;
  • Projektowanie graficzne;
  • Użyteczność;
  • Copywriting;
  • Marketing i komunikacja.

Kluczem do sukcesu w UX jest minimalizm, empatia i kreatywność. Jeżeli zastanawiasz się czy warto zainwestować w UX i UI, wiedz, że:

 

Każdy 1 $ zainwestowany w UX przynosi od 2 do 100$ zwrotu.

Gilb, T. (1988). Principles of Software Engineering Management. Addison Wesley: Reading, Ma.

Brak artykułów powiązanych z tematyką "Usability/ux"

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności