Optymalizacja stron www

"Przyspieszenie czasu ładowania się strony o 1 sekundę może zwiększyć konwersję nawet do 27%." Zobacz jak wiele możesz zyskać optymalizując stronę zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki.
źródło: soasta.com/blog/mobile-web-performance-monitoring-conversion-rate/

 

Aby strona mogła osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarce, konieczne jest przeprowadzenie optymalizacji strony. Działania optymalizacyjne polegają na wykonaniu szeregu działań, które sprawią, że strona będzie czytelna i przyjazna dla algorytmów wyszukiwarki. Optymalizacja polega na wykonaniu m.in. następujących działań: 

 

  • Optymalizacja kodu źródłowego strony
  • Uporządkowanie struktury linków
  • Usunięcie duplicate content
  • Przejrzysty i logiczny układ podstron
  • Dobór tekstów zoptymalizowanych pod kątem SEO.

Długi czas ładowania się strony lub brak dostosowania do użytkowników mobilnych sprawia, że strona traci duży procent ruchu. Czas ładowania się strony równy 5 s. oznacza, że strona traci 38% konwersji, 35% ruchu na stronie i może zwiększyć współczynnik odrzuceń o 105% (w porównaniu do strony, która ładuje się 1s). Optymalizacja to tak naprawdę punkt wyjścia dla wszystkich działań związanych z pozycjonowaniem.

planowanie działań seo

10 błędów popełnianych w działaniach SEO

20.09.2019 | Marketing internetowy

Optymalizacja strony internetowej bezsprzecznie niesie za sobą wiele korzyści - im większa widoczność w wyszukiwarce Google, tym bardziej realne staje się nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem. Jednak należy mieć świadomość tego, że podczas prowadzenia działań SEO bardzo łatwo o popełnienie błędu. Dowiedz się, jakie czynniki mają wpływ na skuteczność pozycjonowania strony i na co należy uważać podczas jej optymalizacji.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności