Darmowe zdjęcia do pobrania

Już nie musisz być profesjonalnym fotografem lub płacić dużych pieniędzy, aby dysponować zdjęciami wysokiej rozdzielczości. Dzięki darmowym bankom zdjęć, masz teraz łatwy dostęp do fotografii, które idealnie dopasujesz do każdej tematyki, stylistyki oraz kolorystyki.

 

Licencje na darmowe pobranie zasobów

Korzystając z zasobów darmowych banków zdjęć musisz jedynie zwrócić uwagę, na jakiej licencji zostały udostępnione poszczególne fotografie.

Licencje Creative Commons to jeden z najpopularniejszych systemów licencjonowania praw autorskich. Poszczególne rodzaje licencji nakazują uznać prawo autora i odpowiednio oznaczyć go w cytowanej treści.

 

Do najpopularniejszych licencji Creative Commons zaliczamy:

  1. CC0 - ta licencja daje użytkownikom najwięcej możliwości. Autor w licencji CC0 zrzeka się wszelkich swoich praw autorskich. Oznacza to, że wszyscy możemy dowolnie wykorzystywać, kopiować, modyfikować i rozpowszechniać treści autora, bez konieczności uznania jego autorstwa. Autor nie musi być podpisany. Są to najwygodniejsze stocki i szczególnie przydatne dla osób, którą chcą wykorzystać treści na potrzeby komercyjne.
  2. CC-BY - ta licencja wymaga uznania autora, co oznacza, że musimy każdorazowo podpisać autora przy wykorzystanej treści. Jeżeli spełnimy warunek uznania autora, treść możemy dowolnie kopiować, modyfikować oraz rozprowadzać.
  3. CC-NC - w ramach tej licencji możemy wykorzystywać zdjęcia pod warunkiem uznania autorstwa, ale tylko do celów niekomercyjnych.

 

20 darmowych banków zdjęć

Polecamy 20 banków zdjęć, w których znajdziesz całe mnóstwo fotografii wysokiej jakości. Niezależnie od tego czy szukasz zdjęć prezentujących jedzenie, naturę, czy też środowisko pracy, z pewnością warto zajrzeć do zaproponowanych przez nas banków zdjęć.

 

Pixabay

https://pixabay.com/

Visualhunt

https://visualhunt.com/

Jedna z największych baz darmowych fotografii i też jedna z najpopularniejszych. Znajdziesz tu tysiące zdjęć z niemal każdej dziedziny. Wygodna wyszukiwarka ułatwia znalezienie zdjęć związanych z określoną frazą. Zdecydowanie jest to propozycja godna polecenia. Agregat fotografii, w którym znajdziemy tysiące zdjęć o niemal każdej tematyce. Zdjęcia możemy przeglądać wybierając pożądaną kolorystykę lub po słowach kluczowych.

Picjumbo

https://picjumbo.com/

Gratisography

http://www.gratisography.com/

Darmowe zdjęcia, bardzo dobrej rozdzielczości. W serwisie znajdziemy fotografie z wielu dziedzin, w tym min. zwierzęta, architektura, moda, jedzenie, ludzie, drogi, światło, technologia, rzeczy czy transport.

Duża baza zdjęć o dobrej rozdzielczości. Spora część grafik zawiera ciekawe przekształcenia i oryginalne efekty, co sprawia, że zdjęcia idealnie można dopasować do prezentacji czy też na bloga.

Unsplash

https://unsplash.com/

Kaboompics

 http://kaboompics.com/

Wysokiej rozdzielczości zdjęcia, wśród których znajdziemy ogromną ilość zdjęć ze środowiskiem naturalnym oraz pięknymi panoramami.

Ogromna baza darmowych zdjęć, licząca ponad 300 tys. zasobów. Zdjęcia z Kaboompics z łatwością dobierzemy do przygotowywanych materiałów promocyjnych.

Magdeleine 

http://magdeleine.co/

Pexels 

https://www.pexels.com/

Jest to codziennie uzupełniana baza pięknych, artystycznych fotografii. Zdjęcia są darmowe. Katalog dostępnych treści możemy przeglądać ze względu na kategorie czy też kolorystykę fotografii.  

Agregat zdjęć, w którym znajdziemy fotografie z kilku platform.

Startup Stock Photos

http://startupstockphotos.com/

Public Domain Images 

http://www.pixnio.com/

Platforma zawiera zdjęcia prezentujące głównie otoczenie biurowe i start-upowe. W serwisie znajdziemy więc sporo zdjęć komputerów, stanowisk pracy, nowoczesnych przestrzeni biurowych, a także ludzi, którzy wykonują pracę koncepcyjną.

Znajdziemy tutaj zdjęcia opatrzone licencją domena publiczna CC BY, co oznacza, że możemy jest dowolnie wykorzystywać.

Foodiesfeed

https://foodiesfeed.com/

Skitterphoto

https://skitterphoto.com/

Bardzo duży wybór zdjęć z pięknie zaprezentowanym jedzeniem. Zdjęcia są wysokiej wysokiej rozdzielczości i często pochodzą z profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Wysokiej rozdzielczości zdjęcia, które dostępne są na publicznej domenie, które mogą zostać wykorzystane na potrzeby prowadzonego bloga lub też innych celów marketingowych.

Free image bank

http://www.freemagebank.com/

Travel coffee book

http://travelcoffeebook.com/

Znajdziemy tu w 100% darmowe zdjęcia, które można wykorzystać zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. Zdjęcia z podróży, prezentujące krajobrazy, panoramy oraz urzekające widoki.

Skuawk

http://skuawk.com/

Getrefe

http://getrefe.com/downloads/category/free/

Artystyczne zdjęcia wysokiej jakości, które udostępnione są całkiem darmowo.

Duża część zdjęć jest płatna, aczkolwiek znajdziemy sporo zdjęć na licencji royalty-free.

Pickup Image

http://pickupimage.com/

Little visuals

http://littlevisuals.co/

Jedna z większych wyszukiwarek darmowych fotografii. Możemy pobrać zdjęcia wysokiej jakości na publicznych domenach.

Zdjęcia z atrakcyjnymi fotografiami krajobrazów i przyrody. Baza nie jest uzupełniana o nowe zdjęcia, ale można swobodnie korzystać z fotografii, które są tam dostępne.

Cupcake

http://cupcake.nilssonlee.se/

New Old Stock

nos.twnsnd.co/

Artystyczne ujęcia krajobrazów, przyrody, miejsc, obiektów, osób i architektury. Jednym słowem gratka dla miłośników pięknych zdjęć, którzy dodatkowo chcieliby z nich skorzystać za darmo.

 

Niezwykła gratka dla miłośników fotografii w stylu retro. Zdjęcia pięknie prezentują ważne historyczne momenty oddając charakter tamtych czasów. Część zdjęć jest odpłatna.

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności