5 narzędzi, dzięki którym zwiększy się Twoja produktywność

Deadline się zbliża, a Twoja efektywność maleje w miarę upływu czasu?  Mamy dla Ciebie doskonałe narzędzia online, dzięki którym brak skupienia nie będzie już dłużej uniemożliwiał Ci wykonywania obowiązków na czas.

 

Jak usprawnić proces tworzenia treści?

Tworzenie treści to niezwykle twórcza praca, która wymaga skupienia, właściwego zarządzania czasem, a tym samym - zapewnienia odpowiednich warunków. Każdy z nas ma pewne preferencje, co do metod koncentracji nad powierzonym mu zadaniem. Niektórzy za warunki sprzyjające pracy, uważają absolutną ciszę, natomiast inni są najbardziej efektywni, gdy towarzyszy im nienachalny hałas, który pobudza ich do działania.

 

Warto zaznaczyć, że naszą zdolność koncentracji mogą znacząco ograniczyć tzw. zewnętrzne rozpraszacze - ich ilość najlepiej ograniczyć do minimum. Niechlubną rolę takich pożeraczy czasu pełnią przede wszystkim social media, które z powodzeniem zwabiają nas pozornie interesującymi treściami, odrywając nas tym samym, co chwilę od codziennych obowiązków. Spokojnie - wiemy, jak temu zaradzić!

 

5 narzędzi, które pomogą Ci się skoncentrować podczas pracy

Aby nieco wspomóc własną kreatywność i nie doprowadzić do sytuacji, kiedy wszystko staje się ciekawsze od zadania, które aktualnie mamy wykonać, możemy posiłkować się pewnymi narzędziami online. Przedstawiamy te najskuteczniejsze, dzięki którym dobrze zorganizujesz swoją pracę i z powodzeniem ukończysz zadanie w ustalonym terminie.  

  1. Forest - Podczas pracy często zaglądasz na Facebooka lub korzystasz z innych aplikacji, które pochłaniają Twój czas? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Skorzystaj z Forest - wtyczki do przeglądarki Google Chrome, która zablokuje rozpraszające Cię strony na określony czas. Nie będziesz miał do nich dostępu, póki nie wyhodujesz w aplikacji własnego drzewka. Jak to zrobić? Pracuj na pełnych obrotach przez 25 minut, wtedy dostęp do uprzednio zablokowanych stron zostanie przywrócony.
  2. Coffitivity - Wiesz, że produktywność podczas pracy mogą zwiększać także określone dźwięki? Dla wielu ludzi rolę skutecznego wspomagacza pełnią np. dźwięki kawiarni. Dzięki aplikacji Coffitivity możesz je wygenerować na własnym komputerze i pracować w towarzystwie relaksujących, kawiarnianych odgłosów.
  3. Noisli - Oto kolejna aplikacja, która wytworzy dźwięki sprzyjające pracy twórczej. Noisli to generator relaksujących odgłosów natury, który stwarza możliwość wyboru rodzaju i natężenia dźwięku, odpowiadającego nam najbardziej.
  4. Toggl - Chcesz dowiedzieć się, ile czasu zajmuje Ci napisanie konkretnego artykułu bądź postu? Skorzystaj z aplikacji Toggl, dzięki której sprawdzisz, ile czasu spędziłeś, pracując, a ile przeznaczyłeś na odpoczynek. Toggl sprawi, że zdefiniujesz swoje priorytety i zaczniesz efektywniej zarządzać czasem.
  5. Momentum - Twoja efektywność podczas pracy może zwiększyć się także dzięki wtyczce do przeglądarki Google Chrome - Momentum. Za jej sprawą, gdy otworzysz nową zakładkę, za każdym razem wyświetli się spersonalizowany ekran, który przypomni Ci o najważniejszym zadaniu tego dnia. Na ekranie pokaże się także motywacyjny cytat oraz zdjęcie, które zainspirują Cię do działania.

 

 

 

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności